OBSZARY DZIAŁAŃ FUNDACJI

EDUKACJA

SPOTKANIA DYDAKTYCZNE W PRZEDSIĘBIORSTWACH

Poprzez poznawanie przez młodzież procesu technologicznego i produkcyjnego, profilu zakładu, stanowisk pracy,struktury zatrudnienia oraz rzeczywistych warunków pracy podnosimy wśród młodzieży poziom kompetencji oczekiwany przez pracodawców. Wzmacniamy motywację do kształcenia zawodowego. Podczas spotkań uczniowie poznają funkcjonowanie przedsiębiorstw, a także nowe technologie i rozwiązania jakie oferuje przemysł. Z racji na charakter spotkań oraz odległość z miejscowości X do danego zakładu produkcyjnego, ofertę ustalamy indywidualnie.

WARSZTATY Z DRUKU 3D
Z DŁUGOPISEM 3D

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszej oferty kompercyjnej warsztató z druku 3D z użyciem długopisó 3D. Zajęcia kierujemy do dzieci w wieku 8 -14 lat. Możliwe jest też stworzenie indywidualnej oferty dla przedszkolaków. Działamy na rzecz podnoszenia kompetencji przez dzieci, młodzież i dorosłych poprzez innowacyjne kształcenie
z zakresu druku, projektowania 3D. Zajmujemy się nowoczesną edukacją dzieci i młodzieży. 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz zachęcamy do zapisów na zajęcia ckliczne pod linkiem:

WARSZTATY Z DRUKU 3D

Działamy na rzecz podnoszenia kompetencji przez młodzież i nauczycieli poprzez innowacyjne kształcenie
z zakresu druku, projektowania
i skanowania 3D. Zajmujemy się nowoczesną edukację dzieci i młodzieży. Uczymy poprzez praktykę. Staramy się przygotować młode pokolenia
do świadomego wkroczenia na rynek pracy, gdzie zastosowania druku
i skanowania w technologii 3D obejmują coraz więcej dziedzin nauki i produkcji.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi ofertami oraz zapisów na zajęcia ckliczne:

Labolatoria Przyszłości – Oferta dla Szkół podstawowych

Bazując na naszym doświadczeniu w technologii 3D oraz z zakresu prowadzenia zajęć z projektowania, drukowania i skanowania 3D opracowaliśmy ofertę dla szkół podstawowych.

Założeniem niniejszej oferty jest wprowadzenie projektowania i drukowania 3D do szkół na stałe na wysokim poziomie.

We współpracy z firmą Edu3Dkacja opracowaliśmy pakiet 60-ciu innowacyjnych lekcji zgodnych z aktualnym programem nauczania przedmiotów takich jak: Matematyka, Geografia, Chemia, Historia, Fizyka, Technika, Przedmioty wczesnoszkolne (klasy 1-3).

Do każdej szkoły podchodzimy indywidualnie, w zależności od potrzeb modyfikujemy oferty i wspieramy.

Zapraszamy do współpracy, z chęcią przygotujemy indywidualną ofertę dla Państwa szkoły.

SZKOLENIA DLA NAUCZYCIELI Z OBSZARU DRUKU 3D

Celem szkoleń jest przygotowanie nauczycieli do prowadzenia innowacyjnych lekcji z własnych przedmiotów z wykorzystaniem drukarki 3D. Na szkoleniu nauczyciele poznają obsługę drukarki 3D, zdobędą umiejętność obsługi 3 programów do projektowania 3D oraz zostaną zapoznani ze scenariuszami gotowych lekcji z różnych przedmiotów m.in. matematyki, geografii, biologii, historii, informatyki.

Założeniem przedstawionej poniżej oferty jest wprowadzenie projektowania i drukowania 3D nie jako lekcji dodatkowej lecz jako element innowacyjnej lekcji jednego z przedmiotów obowiązkowych.

Interdyscyplinarność dziedziny jaką jest projektowanie i drukowanie 3D, sprawia, że możemy ją skutecznie stosować niemal na każdym przedmiocie w szkole podstawowej, dzięki czemu lekcje są dużo bardziej efektywne, ale też efektowne.

Opracowaliśmy pakiet 60-ciu innowacyjnych lekcji zgodnych z aktualnym programem nauczania.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą:

WARSZTATY FOTOGRAFII – AKADMIA MŁODEGO FOTOGRAFA

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-7 lat. Jes to doskonałe połączenie fotografii z dobrą zabawą. Umożliwiają rozwinięcie pasji oraz doskonalenie umiejętności fotograficznych, przy jednoczesnym poszerzaniu wiedzy z fizyki i chemii. Warsztaty są ukierunkowane na rozwijanie kreatywności i realizację twórczych pomysłów poprzez stosowanie uniwersalnych metod posługiwania się środkami artystycznymi, właściwymi dla fotografii.

WYSOKOSPECJALISTYCZNE SZKOLENIA
DLA NAUCZYCIELI

Szkolenia dla Nauczycieli ustalane są indywidualnie wg potrzeb i wiedzy uczestników. Obejmują: doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych potrzebnych do wykonywania pracy, w tym m.in.:

  • zapoznanie z technologiami stosowanymi w przedsiębiorstwach;
  • zapoznanie się z urządzeniami, narzędziami i innym sprzętem technicznym stosowanym w procesach produkcyjnych lub usługach;
  • poznanie specyfiki pracy w rzeczywistych warunkach w branży związanej
    z nauczanym zawodem.
  • Działamy na rzecz podnoszenia kompetencji przez nauczycieli poprzez praktyczne metody kształcenia z zakresu modelowania i wytwarzania
    2D i 3D w specjalistycznym oprogramowaniu CAD/CAM,
  • programowania obrabiarek sterowanych numerycznie CNC,
  • robotyki przemysłowej.

Zapraszamy do kontaktu w celu przesłania spersonalizowanej oferty.

DZIAŁANIA Z ZAKRESU CZYSTSZEJ PRODUKCJI W PRZEDSIĘBIORSTWACH 

Prowadzimy działania na rzecz edukacji w zakresie ochrony środowiska w przedsiębiorstwach. Promujemy nowoczesne podejście do przedsiębiorstwa i człowieka, polegające na wsparciu siebie nawzajem, przekazywaniu doświadczenia, promocji ciekawych i nowych technologii w oparciu o ekologiczne rozwiązania. Naszym celem jest poznanie firmy od wewnątrz i doradztwo w zakresie atrakcyjnych dla firmy rozwiązań i projektów przynoszących zarówno korzyści ekologiczne jak i ekonomiczne w zakresie czystszej produkcji.

Zainteresowane firmy zapraszamy do kontaktu po indywidualną ofertę.

Motto naszego działania w tym kierunku:

„Jeżeli tacy jak Ty nie zaczną się naprawdę przejmować, nic się nigdy nie zmieni.”

Twoja Pomoc Ma
OGROMNY  Wpływ