FUNDACJA

Ziemia i My

ODPOWIEDZIALNY BIZNES I ŚRODOWISKO

Biznes i środowisko są ze sobą ściśle powiązane. Odpowiedzialny biznes to podejście strategiczne, długofalowe, oparte na zasadach dialogu społecznego i poszukiwaniu rozwiązań korzystnych tak dla przedsiębiorstwa, jak i wszystkich interesariuszy oraz lokalnych społeczności. 

Pozwala to na prowadzenie działalności pomagającej sprostać globalnym wyzwaniom i realizowanie celów zrównoważonego rozwoju w najbardziej efektywny sposób.  

Bycie odpowiedzialnym nie oznacza tylko spełnienia wszystkich wymogów formalnych i prawnych działania firmy, ale przede wszystkim równoznaczne jest z dobrowolnym i aktywnym zaangażowaniem.  Aby prowadzić biznes, który odpowiada wymaganiom dzisiejszego rynku, nie wystarczy generować tylko zysków ekonomicznych. 

Niezbędne jest także zwiększenie inwestycji w zasoby ludzkie, w ochronę środowiska oraz relacje z otoczeniem. Głos biznesu wspierający ideę zrównoważonego rozwoju w rozwiniętych gospodarkach cieszy i pozwala przypuszczać, że koncentracja na tego typu działaniach niebawem stanie się popularna również w Polsce. 

 AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA

TYDZIEŃ Z ROBOTEM – listopad 2021

Akcja “Tydzień z robotem”, którą nasza fundacja organizuje wraz z firmą FANUC Polska trwa, młodzież zainteresowana robotyzacją, testuje sterowanie robotem, każdy chętny ma możliwość sprawdzenia czy jest to łatwe czy trudne. Cieszymy się, że możemy zachęcić młodzież do edukacji w zakresie robotyzacji, przedstawić dlaczego warto uczyć się obsługi tego typu maszyn, oraz jak bardzo jest ona powiązana z przyszłością. Często jest to pierwsze spotkanie młodzieży z robotem.

DYKTANDO Z OKAZJI DNIA NIEPODLEGŁOŚCI – listopad 2021

Zachęcamy do wsparcia Fundacji
ZIEMIA I MY w ramach akcji DYKTANDO NA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – 11 listopad
Już tylko jeden dzień pozostał do startu Dyktanda na Święto Niepodległości, czyli wydarzenia o charakterze charytatywnym, mającego na celu zebranie środków dla potrzebujących. O tym, do kogo trafi zgromadzona kwota, zadecydują w głosowaniu uczestnicy dyktanda.
KROK 1 – zapisz się do konkursu: link: https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2021
KROK 2 – wypełnij dyktando 11 listopada
KROK 3 – wybierz cel (od 16 do 21 listopada zagłosuj) na jaki chcesz przekazać środki https://wybierzcel.webankieta.pl/
KROK 4 – jeśli wybierzesz cel Fundacji ZIEMIA I MY i uzyska on wsparcie finansowe od organizatora w Twojej szkole odbędą się bezpłatnie warsztaty z Druku 3D (ilość warsztatów uzależniona jest od przekazanych środków).

Każda złotówka się liczy, dzięki Tobie możemy działać dalej i realizować cele statutowe.

Link do strony z Dyktandem: https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2021

TYDZIEŃ Z ROBOTEM – listopad 2021

Miło nam poinformować, że w dniach 15-19 listopada planujemy akcję “Tydzień z robotem”, które nasza fundacja organizuje wraz z firmą FANUC Polska !
W ramach tej akcji prezentowany będzie robot FANUC współpracujący CRX-10iA/L który charakteryzuje się szerokim spektrum zastosowań w przemyśle. Codziennie przez cały tydzień robot będzie zmieniał miejsce i uatrakcyjniał naukę uczniom, dając im możliwość sterowania, oraz poznania wielofunkcyjności robotów i wykorzystania ich w życiu codziennym.
Wydarzenie odbędzie się na terenie Warszawy, w Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 oraz w czterech szkołach ponadpodst. zajmujących się kształceniem na kierunkach mechatronicznych.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału i zapoznania się z robotem FANUC CRX-10iA/L 

https://www.fanuc.eu/pl/pl/roboty

SZKOLENIE – CZYSTSZA PRODUKCJA październik 2021

Szkolenie z czystszej produkcji za nami, ukończone z CERTYFIKATEM, chwalimy się ponieważ nie prosta to sprawa. Zachęcamy do współpracy firmy i inne organizacje, szkoły czy instytucje do działań w kierunku czystszej produkcji, ale też czystszej szkoły czy instytucji. Warto aby każdy z nas był odpowiedzialny, aby działania z zakresu czystszej produkcji odbywały się nie tylko w firmach produkcyjnych, ale też u każdego w domu czy miejscu pracy. Zastanów się ile Ty czytelniku nasz kochany generujesz odpadów?? Podejmij wyzwanie i spróbuj zacząć od siebie. Służymy radą i pomocą w tym zakresie.

Jeżeli tacy jak Ty nie zaczną się naprawdę przejmować, nic się nigdy nie zmieni !

 

MAZOWIECKIE FORUM INICJATYW POZARZĄDOWYCH XVI – wrzesień 2020

Jak co roku staramy się uczestniczyć w formum, cieszy się że jest taka forma integracji, zawsze dowiadujemy się czegoś nowego i poznajemy kolejne organizacje i instytucje.

Celem spotkania była integracja i wzmacnianie środowiska trzeciego sektora na Mazowszu. Z instytucjami pozarządowymi samorząd wojewódzki współpracuje od 21 lat. Marszałek województwa Adam Struzik zaznaczył, że są one naturalnym partnerem w realizacji wielu zadań społecznych i publicznych.

Na Forum była mowa o wyzwaniach związanych z działalnością organizacji pozarządowych w mniejszych miejscowościach, o łączeniu potencjałów takich organizacji i MOPS-ów, o dostępie do informacji publicznej oraz o aktywizowaniu młodzieży.

 

WEBINAR ŚWIAT ROBOTÓW KUKA – maj 2020

Rozwój cywilizacji pociąga za sobą coraz to nowe wyzwania dla każdego z nas. Jednym z wyzwań jest właśnie ochrona środowiska i zrównoważony rozwój. W ich realizacji coraz większą rolę odgrywają inteligentne technologie – roboty!  

Poprzez umiejętne wykorzystanie robotów świat może być lepszy, nie jesteśmy w stanie uchronić się od nowości i zmian, zatem nie pozostaje nam nic innego jak wykorzystać je w dobrym celu i o tym właśnie opowiadali przedstawiciele firmy KUKA na webinarze zorganizowanym przez Fundację ZIEMIA I MY.

Zapraszamy na stronę firmy KUKA: https://www.kuka.com/pl-pl 

TARGI TOOLEX – wrzesień 2019

TOOLEX 2019 – braliśmy udział w najważniejszym wydarzeniu dla branży obróbki metalu – Międzynarodowych Targach  Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX.  W targach brało udział 500 Wystawców z 13 krajów, reprezentujących prawie 600 światowych marek i nowości z branży. Targom towarzyszył bogaty program seminariów
i prelekcji.

WARSZTATY W FIRMIE – MENNICA POLSKA S.A. – wrzesień 2019

W dniu 26 września 2019 r. Fundacja Ziemia i My we współpracy z firmą Mennica Polska S.A. zorganizowała warsztat dla uczniów Technikum Mechatronicznego. Dzięki uprzejmości firmy Mennica Polska S.A., która znajduje się w pierwszej trójce najbardziej zaawansowanych technologicznie mennic na świecie oraz jest jedynym  producentem złota inwestycyjnego w Polsce, młodzież miała możliwość podpatrzeć produkcję monet i numizmatów.

KONFERENCJA
SZKOŁA DLA RYNKU PRACY

Przedstawiciele naszej fundacji wzięli udział w konferencji “Szkoła dla Rynku Pracy,”  organizowanej przez Technikum Mechatroniczne nr 1 w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Warszawie, wydarzeniu dotyczącym współpracy szkoły z rynkiem pracy w obliczu jego potrzeb i zmiany prawa oświatowego, ważnym dla wszystkich, którym bliski jest rozwój szkolnictwa zawodowego. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tego typu wydarzeniu i że jesteśmy partnerem do współpracy dla jednej z najlepszych szkół technicznych w Warszawie.

SEMINARIUM HEIDENHAIN NC DATING – wrzesień 2019

W czwartek 12.09.2019 w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie odbyło się seminarium zorganizowane przez firmy  AMS International i Heidenhain we współpracy z Fundacją Ziemia i My. Seminarium Heidenhain NC dating to odpowiedzi na pytania związane w wysterowaniem maszyn wyposażonych w sterowanie Heidenhain. Była to niepowtarzalna okazja na zdobycie oraz wymianę cennych doświadczeń. Do dyspozycji gości dostępni byli eksperci oraz certyfikowani trenerzy Heidenhain z Polski i Niemiec.

WARSZTATY W FIRMIE – GRAHAM PACKAGING POLSKA – czerwiec 2019

Dzięki uprzejmości firmy Graham Packaging Polska Sp. z o.o. , która jest oddziałem amerykańskiego koncernu Graham Packaging Company, wiodącego producenta i dostawcy opakowań z tworzyw sztucznych, grupa uczniów z technikum przy ul. Wiśniowej w Warszawie miała możliwość podpatrzeć produkcję. Poznać poszczególne działy i porozmawiać z pracownikami nt. pracy na danych stanowiskach, oraz wymagań jakie musi spełniać osoba która chce pracować w danym zakładzie pracy. Zobaczyliśmy jak produkowane są butelki plastikowe od momentu pomysłu poprzez projekt i finalny produkt.

ITM EUROPE Innowacje – Technologie – Maszyny, Targi Druku i Skanu 3D, SUBCONTRACTING Targi Kooperacji Przemysłowej – czerwiec 2019

Targi ITM – Innowacje-Technologie-Maszyny to wiodące targi w Europie Środkowo-Wschodniej, kompleksowo prezentujące ofertę polskiego i światowego przemysłu, którego produkty i usługi zgodne są z ideą Przemysłu 4.0.

FORUM INSPIRACJI – maj 2019

W dniu 17 maja wzięliśmy udział w konferencji FORUM INSPIRACJI która ma na celu pokazanie możliwości włączenia się biznesu w Cele Zrównoważonego Rozwoju. Po inspirujących rozmowach z głowami pełnymi pomysłów i motywacji działamy i podejmujemy nowe wyzwania na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju. Forum w którym brali udział przedstawiciele naszej Fundacji to innowacyjna platforma służąca wymianie doświadczeń i nawiązaniu współpracy pomiędzy instytucjami, przedstawicielami biznesu, organizacjami pozarządowymi i regionami na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju zawartych w Agendzie 2030.

CELE ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU

Naszym celem jest zachęcenie i wspieranie firm w przekładaniu Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs) wypracowanych przez ONZ na strategie biznesowe ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki poszczególnych branż. Pokazujemy przedsiębiorstwom jak mogą efektywnie włączyć się w realizację celów i wykorzystać dla siebie tkwiące w tym szanse na rozwój. Naszym zadaniem jest zachęcanie polskiego biznesu do zaangażowania się w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Więcej

Więcej

Więcej

Więcej

Więcej

Więcej

Więcej

Więcej

Więcej

Więcej

Więcej

Więcej

Więcej

Więcej

Więcej

Więcej

Więcej

PARTNERZY / SPONSORZY