Projekty

 KOMPETENTNI WARSZAWIACY 

FILMIK Z POPRZEDNIEJ EDYCJI PROEJKTU Z ROKU 2022/2023

FUNDACJA ZIEMIA I MY zaprasza szkoły ponadpodstawowe o profilu technicznym w szczególności uczniów kształcących się na specjalizacji Mechatronik do udziału w projekcie pn. „KOMPETENTNI WARSZAWIACY” projekt współfinansowany przez miasto stołeczne Warszawa.

TERMINARZ zaktualizowany z dn. 10.05.2024r. może ulec zmianie, o każdej zmianie będą Państwo informowani drogą mailową.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA ZGŁOSZENIA.

REKRUTACJA DO PROJEKTU ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA.

Do wszytskich zgłoszonych prześlemy maile z harmonogramem szkoleń oraz infomracją o zakwalifkowaniu do projektu lub nie najpóźniej do końca listopada.

Celem projektu jest wspieranie młodzieży w rozwoju kompetencji i umiejętności, w tym także poprzez wzbogacenie i uzupełnienie oferty edukacyjnej warszawskich ponadpodstawowych szkół i placówek oświatowych. Dzielenie się dobrymi
praktykami przez osoby pracujące w zakładach przemysłowych oraz aktywizacja uczestników.

DZIAŁANIA W RAMACH REALIZACJI PROJEKTU:

  1. Przeprowadzenie praktycznych zajęć przez inżynierów, poruszających problematykę w firmach, skupionych na metodzie rozwiązania danego zagadnienia ukształtowanych na poznanie własnych możliwości i kompetencji przez uczestników. W łącznym wymiarze 40 godzin. Dla jednej grupy około 6 – 8 godz.
  2. Przeprowadzenie szkoleń przez Trenera specjalizującego się  w kształtowaniu kompetencji przyszłości. W łącznym wymiarze około 50 godzin. Dla jednej grupy około 10 godzin.

CELE PROJEKTU:

  1. Stworzenie przestrzeni poprzez praktyczne zajęcia dla młodzieży poruszające problematykę w przedsiębiorstwach skupione na metodzie rozwiązania danego zagadnienia, ukształtowane na poznaniu własnych możliwości i kompetencji.
  2. Rozpowszechnienie wiedzy z zakresu kompetencji przyszłości.
  3. Rozbudzenie zainteresowania technologią przyszłości wśród młodzieży co zapewni im świadomy wybór kształcenia i zawodu.
  4. Rozwój kompetencji przyszłości: kreatywności; przywództwa; wytrwałości i odporności; elastycznego rozwiązywania problemów; wzajemnego rozumienia międzypokoleniowego; przedsiębiorczości; umiejętność analizowania danych.
  5. Edukacja rówieśnicza podczas konferencji poprzez wymianę doświadczeń uczestników projektu.

W przypadku problemem z odczytem jakichkolwiek wiadomości dostępnych na stronie internetowej zapraszamy do kontaktu mailowego: fundacja@ziemiaimy.org , telefonicznego: 22 3089010 lub w postaci wysłania formularza dostęnego w zakładce kontakt na naszej stronie internetowej.

REZULTATY PROJEKTU:

Zachęcamy do obejrzenia relacji zdjęciowej z projektu pn.”KOMPETENTNI WARSZAWIACY”

DO PROJEKTU ZOSTAŁY ZAPROSZONE FIRMY:

FESTO POLSKA – www.festo.com

MENNICA POLSKA –  www.mennicapolska.com.pl

GRAHAM PACKAGING – https://www.grahampackaging.com/

POLARIS ENGINEERING – https://polaris.com.pl/ 

serdecznie zapraszamy do odwiedzin stron w/w firm.