Projekty

WARSZAWSKA EDU3D AKCJA – WARSZTATY ZIEMIA I MY

FUNDACJA ZIEMIA I MY zaprasza szkoły podstawowe i ponadpodstawowe do udziału w projekcie pn. „WARSZAWSKA EDU3D AKCJA – WARSZTATY ZIEMIA I MY” projekt współfinansowany przez miasto stołeczne Warszawa.

W ramach projektu przeprowadzone zostaną warsztaty z druku, projektowania i skanowania 3D dążące do podniesienia poziomu nauczania w szkołach podstawowych, i kształtowania kompetencji przyszłości, oraz zostaną zorganizowane spotkania stacjonarne lub online z młodzieżą ze szkół technicznych w celu prezentacji możliwości jakie niesie ze sobą kształcenie w szkołach ponadpodstawowych technicznych.

CELE PROJEKTU:

  1. Zapewnienie dostępu do nowoczesnej edukacji dla uczniów z warszawskich szkół podstawowych.
  2. Przedstawienie technologii drukowania i skanowania 3D w sposób praktyczny, uczestnicy tworzą własne przedmioty w oparciu o technologię 3D.
  3.  Rozbudzenie zainteresowania technologią przyszłości wśród młodzieży co zapewni im świadomy wybór kształcenia i zawodu.
  4. Rozwój kompetencji przyszłości: analizowania, wyobraźni przestrzennej uczestników warsztatów.
  5. Edukacja rówieśnicza poprzez wymianę doświadczeń uczestników projektu.

W przypadku problemem z odczytem jakichkolwiek wiadomości dostępnych na stronie internetowej zapraszamy do kontaktu mailowego: fundacja@ziemiaimy.org , telefonicznego: 22 3089010 lub w postaci wysłania formularza dostęnego w zakładce kontakt na naszej stronie internetowej.

REZULTATY PROJEKTU:

KONSPEKTY

PREZENTACJE SZKÓŁ

PREZENTACJA FUNDACJI – KOMPETENCJE PRZYSZŁOŚCI