Projekty

WARSZTATY Z DRUKU 3D – ZIEMIA I MY

FUNDACJA ZIEMIA I MY zaprasza szkoły podstawowe z Warszawy do udziału w projekcie pn. „WARSZTATY Z DRUKU 3D -ZIEMIA I MY” projekt współfinansowany przez miasto stołeczne Warszawa.

W ramach projektu przeprowadzone zostaną warsztaty z druku, projektowania i skanowania 3D dla uczniów w wieku 10-12 lat, dążące do podniesienia poziomu nauczania w szkołach podstawowych i kształtowania kompetencji przyszłości, oraz 3 wycieczki do firmy zajmującej się drukiem 3D. Zostaną również przekazane szkołom prezentacje 3 szkół ponadpodstawowych o profilu technicznym dla uczniów klas 7-8.

CELE PROJEKTU:

  1. Zapewnienie dostępu do nowoczesnej edukacji dla uczniów z warszawskich szkół podstawowych.
  2. Przedstawienie technologii drukowania i skanowania 3D w sposób praktyczny, uczestnicy tworzą własne przedmioty w oparciu o technologię 3D.
  3.  Rozbudzenie zainteresowania technologią przyszłości wśród młodzieży co zapewni im świadomy wybór kształcenia i zawodu.
  4. Rozwój kompetencji przyszłości: analizowania, wyobraźni przestrzennej uczestników warsztatów.
  5. Edukacja rówieśnicza poprzez wymianę doświadczeń uczestników projektu.

W przypadku problemem z odczytem jakichkolwiek wiadomości dostępnych na stronie internetowej zapraszamy do kontaktu mailowego: fundacja@ziemiaimy.org , telefonicznego: 22 3089010 lub w postaci wysłania formularza dostęnego w zakładce kontakt na naszej stronie internetowej.

REZULTATY PROJEKTU:

KONSPEKTY

PREZENTACJE SZKÓŁ

PREZENTACJA FUNDACJI – KOMPETENCJE PRZYSZŁOŚCI